شامپو کارواش و شناخت جزئیات و راهکاری مناسب برای حفظ تمیزی و زیبای اتومبیل مان با شامپو شست و شوی خودرو

شامپو کارواش

علم مراقبت از خودرو موضوعی کاملاً جذاب است که احساس می کنیم از ارزش زیادی برای بررسی برخوردار است. به علاوه، در مواجهه با مراقبت از خودرو و نظافت آن استفاده از شامپو کارواش بسیار موثر است، همه ما می دانیم شامپو شست و شوی خودرو چیست؟ ماده ای که ما در دنیای مراقبت از اتومبیل بطور منظم از آن استفاده می کنیم تا زیبایی و چشم نوازی اتومبیل ما بی عیب و نقص به نظر برسد، اما همه موضوع این نیست؛ ما در مرکز تحقیق و توسعه پیس وان شامپو کارواش را بررسی کرده و در نتیجه این مقاله فنی را گردآوری کرده ایم، راهنمای کامل شامپو شست و شوی خودرو، شما را به پشت حباب ها می برد.

شامپو کارواش چه عملکردی دارد

شامپو  کارواش خودرو در درجه اول از سورفکتانت ها (Surface Active Agent) تشکیل شده است. زنجیره ای از مولکول های دو قسمتی که به دقت طراحی شده اند، که یک انتهای آن عاشق آب است و انتهای دیگر دوست دار خاک؛ هنگامی که شامپو را روی سطح خودرو قرار می دهید، سورفاکتانت ها به دنبال ذره های خاک گشته و سعی می کنند آن را احاطه کنند، پس از آن، خاک را معلق در آب نگه می دارند، در نتیجه اجازه می دهند تا به راحتی از بدنه اتومبیل جدا شود.

سورفاکتانت ها سعی می کنند زیر خاک قرار گیرند و سطح آن را از سطح بدنه جدا کنند، این یک توضیح کوتاه بود اگرچه روش های دیگری برای افزایش بیشتر قدرت شامپو کارواش و کمک به آن برای پاک کردن خاک از سطح  خودرو وجود دارد.

انتهای دمنده آب سورفکتانت ها به ذره خاک جذب می شود و در آن نفوذ می کند، در حالی که حباب های دوست داشتنی آنها از سمتی دیگر به طرف آب جهت گیری می کنند و در نهایت کره تشکیل می دهند و به دلیل اینکه بخش آبی کره به سمت بیرون از سطح قرار دارد، میتوان آن را به راحتی شستشو داد.

مقدمات راه اندازی کارواش سنتی و تجهیزات لوازم مورد نیاز

نحوه عملکرد شامپو تقریباً توسط ترکیب آن و بر اساس توانایی Surface Active Agent در نظر گرفته شده، همانطور که در بالا اشاره کردیم، سورفکتانت ها عاشق آب و متنفر از خاک هستند و این همان چیزی است که پتانسیل تمیز کردن بی نظیری به آنها میدهد، تصویر بالا ذره ای از خاک را که توسط مولکول های سورفکتانت احاطه شده است نشان می دهد. انتهای سورفکتانتها به کثیفی جذب شده و آن را می گیرند، در حالی که سرهای مولکول عاشق آب، به سمت آب جهت گیری کرده که به نوبه خود به آنها امکان می دهد کره تمیزی را تشکیل دهند و در این هنگام تمام سطح را می توان به آسانی با شامپو کارواش تمیز و براق کرد.

مرطوب کردن

اصطلاح دیگری که با علم شامپو کارواش همراه است، “مرطوب کردن” می باشد که به توانایی مایع برای پخش در یک سطح اشاره دارد، در واقع با ارائه پوشش بهتر و در نتیجه تمیز کردن کارآمدتر که به دلیل افزایش سطح ارتباط شامپو با بدنه خودرو خواهد بود پس شامپو شست و شوی خودرو شما باید از درجه بالایی از مرطوب کردن برخوردار باشد.

انواع شامپو کارواش

احتمالاً باعث تعجب شما نخواهد بود که بدانید انواع مختلف شامپو کارواش وجود دارد که هر کدام تخصص خاصی دارند.

 شامپوهای آنیونی: این مورد، مبدا تاریخ شامپو کارواش است؛ آنها اولین شامپوهایی بودند که از نظر تجاری به بازار عرضه شدند و به همین دلیل به خاصیت کف بالا و تمیز کنندگی عالی در صنعت شناخته شده اند.

شامپوهای کاتیونی: گونه های تخصصی تر شامپو ها، کاتیونی هستند که می توانند برای پخش اثر ضد استاتیک یا دفع آب در یک سطح معین پس از تمیز کردن، فرموله شوند؛ آنها حتی می توانند اثر خنثی کننده ای بر بار استاتیک بین سطح و خاک داشته باشند که این امر به روند تمیز کردن کمک می کند.

شامپوهای غیر یونی: این شامپو کارواش های خاص در زمینه خیساندن و کف زدن استادند، می توان اطمینان حاصل کرد که آنها در رنگ های روغنی خودرو بسیار موثر هستند و حتی همراه آب با سختی بالا هم کارایی خوبی دارند.

شامپوهای آمفوتریک: این مدل شامپو کارواش در همه زمینه ها ماهیتی فوق العاده دارند و بسته به شرایط می توانند مانند شامپوهای آنیونی یا کاتیونی عمل کنند و حتی می توانند با دیگر مدل شامپوها برای قدرت رطوبت زایی بالاتر ترکیب شده و همکاری کنند.

فرمول شامپو

استفاده از شامپوهای کارواش

قدرت سورفکتانت ها که بخش اساسی شامپو کارواش هستند، با هیجان شما تقویت میشود پس توصیه می کنیم از یک دستمال یا اسفنج استفاده کنید و به راحتی، با دقت و شامپو را به محل کار خود بیاورید و ذرات آلودگی را از بین ببرید.

از طرف دیگر شامپو کارواش را برای استفاده باید با آب مخلوط کرد، انواع مختلف شامپو کارواش را با اعدادی همچون 1 به 50، 1 به 100، 1 به 200 و … نشان می دهند و این اعداد میزان ترکیب شامپو با آب را برای ما نمایان خواهد کرد، عدد 1 نشان دهنده میزان لیتر شامپوی مصرفی خواهد بود و اعداد بزرگ بعدی نشان دهنده میزان لیتر ترکیب آب، فکر می کنیم با نگاه کردن به اعداد ترکیبی می توان به مقرون صرفه بودن شامپو کارواش و عاشق آب بودن سورفاکتانت بیشتر پی برد.

سایر ترکیبات شامپو کارواش

شامپوها ترکیبات مختلفی دارند که مهمترین آنها سورفاکتانت فوق الذکر است، آنها توسط یک پایه آب تکمیل شده اند که به سورفکتانت ها اجازه دهند به صورت کامل تر با هم مخلوط شوند، شامپوها دارای مواد رنگی، رایحه ها و مواد نگهدارنده نیستند، همچنین امکان افزودن سایر عوامل از جمله وسایل شستشو و براق کننده خودرو در شامپو کارواش وجود دارد که هر دو مورد را می توانید در سایت پیس وان پیدا کنید.

نگه داشتن صحیح این ترکیب فعالیتی است که نیاز به تخصص دارد و به آسان نیست که همه مواد مؤثر را از قفسه خارج کرده و همه آنها را مخلوط کنید، تعادل و ترکیب دقیق لازم است تا مطمئن شوید محصول بدون تحت تأثیر قرار گرفتن از محیط های گرم و سرد و بدون ایجاد تاثیرات منفی کار خود را به درستی انجام دهد.

کف رنگی

انواع کثیفی ها می توانند به مرور زمان بر روی رنگ اتومبیل شما جمع شوند و مهم است که سریعاً قبل از انجام آسیب دائمی عمل کنید. به همین دلیل سایت پیس وان برای انتخاب بسیار خوب از شامپو کارواش اتومبیل در دسترس است، بنابراین شما میتوانید همه چیز مورد نیاز برای حفظ رنگ آمیزی رنگ اتومبیل خود را در اینجا پیدا کنید. با استفاده از این محصولات خاص فرموله شده، می توانید به خودرو خود جلوه ای نمایشگاهی و زیبا به نمایش بگذارید! در سایت پیش وان ما افتخار میکنیم که انتخاب، کیفیت، کالایی با ارزش و قابل توجه برای مشتریان ارائه می دهیم و انتخاب ما از شامپو کارواش اتومبیل نیز از این قاعده مستثنا نیست. شامپو شست و شو خودرو مناسب برای وسیله نقلیه و در محدوده بودجه مورد نظر خود را پیدا کنید و هرچه سریعتر از آن استفاده کنید، یا از طریق کلیک در سایت پیس وان سریع و مقرون به صرفه در هر کجای کشور که هستید شامپو کارواش اتومبیل خود را به دست آورید.

از اینکه پیس وان را برای کسب اطلاعات بیشتر و به دست آوردن بهترین محصولات حفاظتی خودرو انتخاب کرده اید از شما قدردانیم و به خود می بالیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *