همه چیز درباره واکس داشبورد ، کارایی واکس داشبورد ماشین چیست؟

واکس داشبورد، به شما کمک می کند تا سطح داشبورد اتومبیل شما کاملا تمیز نگه داشته شود و اگر لکه ای چیزی بر روی آن قرار دارد، در کمترین زمان ممکن بتوانید آن را پاک کنید و جای لکه ها را از بین ببرید.

استفاده از یک واکس داشبورد مناسب، می تواند به شما در کار پاک سازی داشبورد، کمک زیادی کند و از این جهت نیاز است تا همیشه یک واکس داشبورد را با خود حمل کنید تا ماشین شما همیشه تمیز باشد و درخشندگی آن، برای کسانی که با شما به سفر می آیند، به راحتی قابل مشاهده باشد.

زمانی که شما از واکس داشبورد، اسپری داشبورد خودرو، ژل های براق کننده داشبورد و مایع داشبورد استفاده می کنید، به این منظور است که می خواهید سطح داشبورد خودرو خود را از خاک های روی آن، کثیفی های سطحی که بر روی داشبورد شما قرار گرفته است، محافظت کنید و آن ها را نابود سازید.

به همین دلیل است که افراد اقدام به خرید، واکس داشبورد ماشین می کنند، تا ماشین خود را تمیز نگه دارند.

مقالات تخصصی خودرو

چرا باید واکس داشبورد تهیه کنیم؟

ممکن است از خود بپرسید که چرا باید از واکس داشبورد، اسپری داشبورد و براق کننده و تمیز کننده داشبورد استفاده کرد و واقعا چه لزومی به هزینه کردن دارد؟

اگر بخواهیم به مزایای واکس و اسپری داشبورد اشاره کنیم، تعداد آن ها زیاد خواهد بود و پس از آن متوجه خواهید شد که واقعا تهیه واکس و اسپری داشبورد، یک امری ضروری است که باید پیش تر از این ها، انجام می دادید. در وهله اول، اگر شما فردی تمیز و مرتب هستید، باید ماشین شما نیز تمیز و مرتب باشد.

صرفا اینکه بخواهید لباس شیک بپوشید ولی وسیله نقلیه ای که سوار آن هستید تمیز نباشد، نشان دهنده این است که شما به درستی نظافت را رعایت نمی کنید و کاری به اموال خود ندارید و باید مایع داشبورد نیز تهیه کنید.

حال اگر می خواهید، تا ماشین شما نیز، همانند شما بدرخشد نیاز است تا واکس داشبورد را تهیه کنید و به صورت مکرر از آن استفاده کنید.

در واقع کار اصلی واکس و اسپری داشبورد این است که از ماشین شما در برابر لکه ها و کثیفی هایی که بر روی سطح داشبورد قرار گرفته اند، محافظت کنید و آن ها را از بین ببرید و درخشش خاصی به داشبورد ماشین شما هدیه دهد.

به هنگامی که شما از واکس و یا ژل براق کننده داشبورد استفاده می کنید، به هیچ وجه نگران ماندن چربی ها بر روی داشبورد خود نباشید و خیلی زود این واکس خشک می شود و صرفا درخشندگی را به ماشین شما هدیه می دهد.

البته شما باید به نوع و مدل واکس داشبورد و مایع داشبورد توجه داشته باشید، زیرا اگر قرار باشد تا بی کیفیت ترین اجناس را تهیه کنید، مطمئنا آن درخشندگی و زیبایی که باید به داشبورد ماشین شما هدیه دهد را نمی دهد.

با تهیه واکس داشبورد با کیفیت، شما می توانید از ریزش، ترک خوردگی و خشک شدن پلاستیک در فضای داخلی و خارجی خودرو، جلوگیری کنید.

واکس داشبورد

شیر واکس های داشبورد

یکی از مهم ترین چیزی که می توانید در کنار اسپری داشبورد خودرو استفاده کنید، استفاده از شیر واکس داشبورد است که در تمیز نگه داشتن داشبورد خودرو می تواند به شما کمک زیادی کند.

اگر شما بتوانید به درستی از شیر واکس داشبورد استفاده کنید، می توانید به راحتی از سطوح پلاستیکی داشبورد، به نحوه احسنت محافظت کنید و آن ها را براق نگه دارید.

از دیگر ویژگی های شیر واکس های داشبورد این است که از رنگ پریدگی و ترک خوردن داشبورد، به راحتی جلوگیری می کند و اجازه نمی دهد تا به سادگی، داشبورد ماشین شما آسیب ببیند و به اصطلاح آن را محکم نگه می دارد و در برابر ضربه های مختلف آن را مقاوم می کند.

به هنگامی که ماشین شما زیر اشعه مستقیم خورشید قرار دارد، همه می دانند که برای ماشین بسیار مضر است و آسیب های جدی را به قسمت های مختلف ماشین شما وارد می کند.

از این جهت شما با وجود شیر واکس های داشبورد، می توانید از داشبورد خود در برابر نور مستقیم خورشید جلوگیری کنید و اجازه تخریب داشبورد و آسیب دادن آن نشوید.

برخی اوقات، بر روی داشبورد شما، یک الکتریسیته ساکن ایجاد می شود که حس ناخوشیاندی را به فرد می دهد، شما می توانید با وجود یک شیر واکس داشبورد، از ایجاد شدن الکتریسیته ساکن جلوگیری کنید و اجازه ندهید چنین اتفاقی برای خودرو رخ دهد.

همچنین بهتر است بدانید که شیر واکس داشبورد، باعث می شود تا گرد و غبار بر روی سطح، به شدت کاهش پیدا کند و بسیار کمتر از قبل جذب شوند.

برای استفاده از واکس داشبورد بر روی سطح داشبورد می توانید از یک لکه و یا یک ابر تمیز استفاده کنید تا بتوانید سطح داشبورد خود را تمیز نگه دارید.

شیرواکس ها

نحوه استفاده از اسپری داشبورد به چه صورت است؟

اگر می خواهید تا به درستی داشبورد خود را تمیز کنید و آن را برق بی اندازید، باید نحوه استفاده از واکس داشبورد و اسپری را به خوبی بلد باشید.
⦁ شما باید قبل از زدن اسپری بر روی داشبورد، در ابتدا آن را خوب تکان دهید تا موادهای داخل اسپری، با هم به خوبی ادغام شوند.
⦁ پس از آن، باید از فاصله 15 الی 25 سانتی، اقدام به فشار دادن اسپری کنید تا سطح داشبورد شما را به طور کامل، پوشش دهد.
⦁ به گونه ای از اسپری داشبورد خودرو استفاده کنید که کل داشبورد شما را برق بی اندازد و تمیز شود.
در واقع، باید گفت که به هنگام استفاده از اسپری داشبورد و یا واکس، نباید آن چنان وسواسی زیادی را خرج داد، بلکه به سادگی می توان ان را تمیز کرد و با دستور تمیزی که الان برای شما در بالا ذکر شد، می توانید داشبورد خود را تمیز کنید.

به هنگام اسپری، شما باید به درصد سیلیکن نیز توجه داشته باشید و علاوه بر آن، ببینید که اسپری داشبورد و یا واکس داشبورد خودرو شما، تا چند میلی توان استفاده را دارد و پس از آن به اتمام می رسد.
همانطور که پیش تر ذکر شد، واکس داشبورد صرفا از سطح پلاستیکی داشبورد محافظت نمی کند و کارایی بیشتر دارد و شما می توانید با استفاده از اسپری و واکس داشبورد، سطح داشبورد ماشین خود را براق و شفاف کنید.

اسپری داشبورد رایتی

اسپری رایتی به اسپری ای که بدون استفاده از گاز تولید شود گفته می شود . یکی از مزایا این نوع اسپری مقرون به صرفه بودن آن است

اسپری داشبورد رایتی نیز نوع دیگری از اسپری است که مدل ها و برندهای مختلفی از آن تبعیت می کنند و اسپری های مختلفی در این رابطه تولید می شوند.
اسپری داشبورد رایتی نیز باعث می شود تا داشبورد ماشین شما تمیز باشد و از سطح کثیفی ها و ذرات کثیفی و خاک در هوا، سالم بماند.
با استفاده از اسپری داشبورد رایتی می توانید به امکانات و مزایای زیادی برسید.
البته این ویژگی ها صرفا مختص به اسپری داشبورد رایتی نیست و می توان این ویژگی ها را تقریبا برای هر اسپری خوب و حرفه ای، یکسان دانست.

⦁ با استفاده از اسپری داشبورد رایتی، می توانید از داشبورد خودرو خود محافظت کنید و اجازه ندهید تا ترک و یا لکه ای بر روی آن ایجاد شود.
⦁ اجازه ورود و ایجاد گرد و غبار بر روی سطح داشبورد خودرو را نمی دهد.
⦁ طول عمر داشبورد خودرو افزایش می یابد.
⦁ میزان شفافیت و براقی سطح داشبورد شما را افزایش می دهد و باعث ایجاد زیبایی خاص داشبورد شما می شود.
⦁ اسپری داشبورد رایتی، دارای ماندگاری بالا می باشد و می توانید از آن برای مدت طولانی نسبت به استفاده از اسپری، از تمیز بودن داشبورد خود اطمینان داشته باشید.
⦁ در اسپری داشبورد رایتی، هیچگونه مواد نفتی که باعث تخریب داشبورد شما شود و یا پس از استفاده لکه های خاصی بر روی داشبورد شما قرار بگیرد، وجود ندارد و مواد نفتی در اسپری ها استفاده نمی شود.

نکاتی برای استفاده از واکس داشبورد و یا اسپری داشبورد

برای نتیجه گیری بهتر از کار و براقی بیشتر، به شما پیشنهاد می شود تا از یک ابر تمیز استفاده کنید تا سطح داشبورد شما تمیز شود و براقی خاصی به خود بگیرد و واکس داشبورد را به درستی مصرف کنید.
سعی کنید به هیچ وجه، اسپری را به صورت مستقیم بر روی سطح داشبورد خود نزنید، زیرا کارایی بالایی ندارد و باید سعی کنید تا از بغل، اقدام به فشردن اسپری کنید.
به هنگام استفاده از واکس داشبورد و یا اسپری داشبورد، به این نکته توجه کنید که بر روی صفحه کیلومتر ماشین شما، شیشه و یا آینه، پاشیده نشود و صرفا داشبورد ماشین خود را مورد هدف قرار دهید.

اگر احیانا به هنگام کار با واکس داشبورد و یا اسپری داشبورد، اسپری را به اشتباه بر روی چشم خود پاشیدید، نترسید و به سرعت چشم و صورت خود را با آب بشورید. دقت کنید که پس از آن، صورت خود را با آب فراوان بشورید تا هرگونه موادی بر روی صورت شما باقی مانده است، به خوبی پاک شود و اصلا اجازه ندهید تا زمان بگذرد و پس از آن اقدام به شستشو کنید، شما باید بلافاصله چشم های خود را به خوبی بشورید.
اسپری ها نباید در دست کودکان باشد، زیرا ممکن است کودکان به اشتباه آن را بر روی صورت خود و یا دیگر بچه ها بپاشند و از این جهت احتمال اتفاقات ناگوار، بسیار زیاد است.
برای این کار بهتر است اسپری را دست کودکان ندهید و به آن ها اجازه استفاده از هیچ اسپری ندهید.


خرید محصولات پیس وان

3 دیدگاه برای “همه چیز درباره واکس داشبورد ، کارایی واکس داشبورد ماشین چیست؟

  1. اشتراک‌ها: مزیت های استفاده از اسپریجات خودرویی چیست ؟ فروش اسپریجات - پیس وان

  2. اشتراک‌ها: شامپو کارواش و کاربرد آن در صنعت کارواش - مجله خبری پیس وان

  3. اشتراک‌ها: کارواش اتوماتیک ، تنوع و برسی آن در بازار روز کشور- مجله خبری پیس وان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *