پودر نانو کارواش چیست و چه مزایایی دارد؟

پودر نانو کارواش یا پودر نانو شست و شوی خودرو که امروزه در کارواش های بدون آب استفاده می شود، از جمله تمهیداتی است که برای رفع مشکل کم آبی جهت تمیز نمودن خودرو ارائه شده است. به جز صرفه جویی در مصرف آب، پودر و مکمل نانو دارای مزایا دیگری نیز می باشد که در این مقاله به آن پرداخته می شود. نانو تاچلس و یا پودر نانو بدون دخالت دست در واقع به این معنا است که در زمان شست و شوی خودرو بدون نیاز به خیس شدن دست و یا دخالت دست میتوان خودرو را تمیز نمود.


در استفاده از پودر نانو کارواش در کارواش نانو تاچلس شما این امکان را دارید تا بدون استفاده از برس، نمگیر و فرچه، تنها با پاشیدن پودر بر روی بدنه یا شیشه خودرو آن را تمیز نمایید. یکی از مزایای اصلی و مهم این روش، آن است که پودر و مکمل نانو از آنجا که نیاز به برس و فرچه ای برای پاک نمودن خودرو ندارند لذا صدمه ای نیز به خودرو وارد نمی نمایند. در شست و شو های سنتی مشاهده می گردید که به دلیل استفاده از ابزارهای شست و شو بر روی بدنه خودرو خش، خال و یا پریدگی رنگ به وجود آمده است.
به صورت کلی با استفاده از پودر نانو کارواش چون از مواد شوینده قوی استفاده می شود، میزان کارایی آن به نسبت روش های سنتی بهتر است. همچنین باید در نظر داشت که مواد نانو این امکان را دارند تا در فرایند نانو تاچلس با استفاده از پودر نانو کارواش لکه های قدیمی را نیز به راحتی از بین ببرند.

کارواش

نحوه فعالیت پودر نانو کارواش یا پودر نانو شست و شوی خودرو

نحوه عملکرد پودر و مکمل نانو که به آن پودر نانو بدون دخالت دست نیز گفته می شود به این شکل می باشد که لازم است ابتدا با توجه به میزان آلودگی خودرو از مکمل مربوطه بر روی خودرو ریخته و منتظر بمانید. پودر و مکمل نانو تاچلس به صورت کلی از ترکیب آب، شامپو و مواد نانو تشکیل شده است که به راحتی می تواند کف تولید نماید. در زمان استفاده از پودر نانو کارواش باید در نظر داشت که زمانی به عنوان زمان استراحت در نظر گرفته می شود که با توجه به میزان آلودگی ماشین اجازه می دهند تا کف تولید شده بر روی ماشین باقی بماند.

پودر نانو شست و شوی ماشین یک فناوری تازه می باشد که به دلیل کیفیت و شست و شوی بهتر و آسان تر مورد توجه کارواش ها قرار گرفته است. باید دقت نمود که با پودر نانو بدون دخالت دست، خودرو ها بسیار سریع تر از حالت معمولی تمیز خواهند شد.

پس از پاشیده شدن زمان ذکر شده لازم است تا با مخزن آب تحت فشار پودر نانو کارواش را از بالا به پایین ماشین شست. میزان استفاده آب در این حالت بسیار کم است و تنها برای زدودن کف استفاده می شود. اندازه گیری زمان باقی ماندن پودر و مکمل نانو تاچلس یا پودر نانو کارواش بسیار مهم است زیرا اگر پودر به میزان کافی بر روی سطح خودرو قرار نگیرد منجر می شود تا آلودگی ها حذف نشود. از سمت دیگر چنانچه این مورد به درستی محاسبه گردد، درخشندگی و براق بودن خودرو تا مدت زمان بسیار بر روی بدنه خودرو قابل مشاهده است. حتی لایه محافظتی که در پودر نانو شست و شوی خودرو وجود دارد، می تواند از رنگ بدنه در مقابل اشعه خورشید محافظت نماید.

تفاوت پودر نانو کارواش با سایر روش های سنتی

بسیاری از رانندگان زمانی که با پودر و مکمل نانو تاچلس یا پودر نانو کارواش آشنا می شوند، سوال می پرسند که چرا می بایست از این پودرو مکمل نانو به جای روش های سنتی استفاده نمود؟ در پاسخ باید عنوان نمود که با استفاده از پودر نانو شست و شوی خودرو شما تا حد قابل توجهی در مصرف آب صرفه جویی می نمایید. در حالت های سنتی لازم بود تا ابتدا یک بار ماشین به وسیله آب، آبکشی شود، در گام بعد به آن مواد شوینده و کف زده شود، در نهایت پس از شست و شوی کف اقدام به آبکشی نمود. با استفاده از پودر نانو کارواش شما تنها یک بار ماشین را از بالا به پایین آبکشی می نمایید. نکته مهم دیگر این مورد است که شست و شوی مواد نانو بسیار سریع تر از شوینده های معمولی و شامپو ها است که این امر خود میزان آب مصرفی و زمان شست و شو را کاهش می دهد.

یکی دیگر از دلایل تفاوت و استفاده از پودر نانو کارواش، این مورد است که در بیشترین آلودگی های ماشین تنها 5 الی 7 دقیقه لازم است تا مواد نانو بر روی سطح خودرو قرار گیرد و پس از آن می توان به راحتی آنها را آبکشی نمود. حال آنکه در روش های سنتی زمان بیشتری برای شست و شوی کف و از بین بردن لکه ها نیاز است. اگر که لکه ها دارای طول عمر بیشتر باشد به مراتب زمان بیشتری نیز صرف می گردد.

در کشور های خارجی استفاده از این تکنولوژی پیشنهاد می شود. پودر نانو کارواش می تواند می تواند تاثیر بسزایی بر روی مقاومت رنگ خودرو در برابر اشعه های uv خورشید داشته باشد. همچنین استفاده از پودر نانو تاچلس منجر به کاهش مواد شوینده، کاهش مصرف آب مصرفی، کاهش زمان شست و شو و براقیت خودرو شود. باید در نظر داشت که پودر نانو شست و شوی خودرو به وسیله آب روان (رود، دریا، چاه و …) می تواند شست و شو شود و نیاز به استفاده از آب لوله کشی ندارد. با توجه به ویژگی های خاص مواد نانو استفاده از آن در کارواش ها پیشنهاد می گردد.

آشنایی با مزایای کارواش نانو تاچلس

همانگونه که قبل تر نیز شرح داده شد از پودر نانو کارواش یا پودر نانو شست و شوی خودرو در کارواش هایی که اصلاحا نانو تاچلس نامیده می شوند برای شستن ماشین استفاده می شود. شست و شوی ماشین همواره از دیرباز به صورت شخصی صورت می گرفت اما با توجه به پیشرفت تکنولوژی و پدید آمدن ابزار ها و مواد شوینده خاص، افراد کم کم به استفاده از کارواش ها روی آوردند. این بین استفاده از پودر نانو بدون دخالت دست رواج بسیاری یافت. از مهمترین مزیت های استفاده از پودر نانو کارواش می توان به صرفه جویی در میزان آب و برق مصرفی، کاهش زمان شست و شو، استفاده از مواد شوینده و تمیز کننده قوی و با کیفیت و کاهش انرژی اشاره نمود. البته نکته مهم در استفاده از پودر نانو شست و شو خودرو این مهم می باشد که چون پساب آنها بسیار کم است لذا برا طبیعت نیز کمترین میزان آسیب رسانی را دارد. با این تفسیر دوستداران محیط زیست استفاده از این روش شست و شو را به روش های سنتی ترجیح می دهند.

یکی از مواردی که در زمان استفاده از پودر نانو کارواش برای شست و شوی ماشین می بایست در نظر گرفت، این مهم می باشد که برای خشک کردن خودرو پس از استفاده از پودر نانو تاچلس یا پورد نانو کارواش، حتما از پارچه ها و حوله های مخصوص استفاده نمود. در غیر این صورت امکان خط و خش بر روی سطح بدنه وجود خواهد شد. پیشنهاد می شود پس از استفاده از پودر نانو شست و شوی خودرو یا پودر نانو کارواش از اسپری مخصوص نانو برای محافظت از رنگ و براقیت خودرو استفاده شود. البته به دلیل قیمت بالای این اسپری مشاهده است که افراد کمتر از این مورد استفاده می نمایند.

خرید اینترنتی پودر نانو بدون دخالت دست.

کاربرد های مختلف کارواش نانو تاچلس

استفاده از پودر و مکمل نانو که به آن پودر نانو بدون دخالت دست هم گفته می شود، امروزه رواج بسیاری یافته است. این مورد در کشورها خارجی نیز مورد توجه افراد است زیرا که بهترین کیفیت را در کمترین زمان بدست خواهند آورد. البته گفتنی است که پودر نانو کارواش تنها برای شست و شوی ماشین مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه از این پودر نانو تاچلس می توان برای مصارف خانگی نیز استفاده نمود.

پودر نانو بدون دخالت دست برای تمیز نمودن اجاق گاز و یا فر، تمیز نمودن سرامیکو سنگ، حذف آلودگی از سطوحی چون فرش و موکت، تمیز نمودن اماکن زیارت و تفریحی و یا حتی برای میکروب زدایی در دامپروری ها نیز مورد استفاده قرار میگیرد. امروزه از پودر نانو شست و شوی خودرو یا پودر نانو کارواش با استفاده از دستگاه بخار نیز استفاده می شود. در این روش که به آن کارواش نانو بخار اطلاق می شود موجب می شود تا بدنه بهتر تمیز شده و آلودگی نیز دیرتر بر روی سطوح بنشیند.

یکی از مزایا و کاربرد های اساسی پودر نانو کارواش این مورد است که می توان با استفاده از این فناوری کارواش ها را به صورت سیار ایجاد نمود و نیاز به تاسیسات برقی و یا لوله کشی آب ندارد. در بسیاری از موارد مشاهده شده است که استفاده از شوینده های قوی در زمان شست و شو منجر به مشکلات تنفسی می شود، حال آنکه با استفاده از تکنولوژی پودر و مکمل نانو، بدون هر گونه گاز سمی و یا بوی نامطبوع میتوان در سریع ترین زمان ممکن آلودگی را از بین برد. از آنجا که پودر نانو بدون دخالت دست یا پودر نانون کارواش را می توان در کارواش های سیار استفاده نمود لذا امکان راه اندازی این کارواش ها در محیط هایی چون ایستگاه قطار، عرشه کشتی، فروشگاه های زنجیره ای و مواردی از این قبیل ممکن می باشد.

دلایل رواج استفاده از پودر و مکمل نانو در خارج از کشور

پودر نانو کارواش همانگونه که پیش تر اعلام شد جز تکنولوژی های روز دنیا است اما با توجه به مزایای بسیاری که این روش شست و شو دارد، توانسته بسیار سریع جایگاه خود را به دست آورد و مورد توجه مردم باشد. این بین در کشور های خارجی نیز استفاده از پودر نانو کارواش یا پودر نانو شست و شوی خودرو مورد قبول عام می باشد و کمتر شخصی مایل است تا به روش های سنتی ماشین را تمیز نماید.

در کشور های خارجی نیز برای شستن خودرو به روش نانو تاچلس و با استفاده از پودر نانو کارواش، ابتدا آلودگی های برجسته را به صورت دستی از روی بدنه تمیز می نمایند. در گام بعدی با توجه به میزان کثیف بودن خودرو، مقداری از پودر و مکمل نانو را با آب مخلوط نموده و بر روی بدنه می ریزند. باید در نظر داشته که پس از چند دقیقه می توان این مواد شوینده را با آب یا بخار آب تمیز نمود. در کشور های خارجی در زمان استفاده از پودر نانو کارواش از شامپوهای مخصوص نانو نیز استفاده می نمایند تا درصد تمیز کنندگی را افزایش دهند.

از پودر نانو بدون دخالت دست می توان برای صفر شویی و یا موتور شویی نیز استفاده نمود. با توجه به اینکه تمیزی ناشی از این نوع شست و شو با پودر نانو کارو اش تا چند روز می تواند بر روی خودرو باقی مانده و موجب براقیت ماشین شود لذا طرفداران بسیاری دارد. پودر نانو کارواش از آنجا که فاقد هر گونه اسید و قلیایی در مواد تشکیل دهنده خود است لذا از مات شدن رنگ خودرو به مرور زمان جلوگیری می نماید. همچنین پودر نانو کارواش موجب می شود تا لایه ای از مواد نانو پس از شست و شو بر روی بدنه خودرو قرار گیرد. این امر موجب می گردد تا گرد و غبار کمتری بر روی بدنه بنشیند. همین امر موجب افزایش طول عمر ماشین خواهد شد.

روکش صندلی چرم بهتر است یا پارچه ای

نتیجه

پودر نانو کارواش و یا پودر نانو شست و شوی خودرو جز تکنولوژی ها و فناوری های روز صنعت ماشین می باشد که امروز مورد توجه افراد مختلف در سراسر جهان است. با توجه به کاربرد آسان و کاهش انرژی برق، آب و همچنین کاهش نیروی کار انسانی می تواند به صورت بسیار آسانی راه اندازی شود. با توجه به اینکه در پودر نانو کارواش و مکمل نانو از آنزیم ها و ترکیبات شیمیایی خاصی استفاده می شود لذا قدرت پاک کنندگی آن به نسبت سایر روش های شست و شوی معمولی بیشتر است.

پودر نانو کارواش در انواع مختلف سیگما، کربنی، گرافن و کلای وجود دارند که با توجه به نوع کاربرد می بایست از گزینه مناسب استفاده نمود. با توجه به اینکه به صورت شخصی نیز می توان این پودر را تهیه نمود و در کارواش های سیار استفاده کرد و با در نظر گرفتن کاربرد آسان پودر نانو کارواش، امروزه این تکنولوژی خواهان بسیار یافته است. در مکان هایی چون امان تفریحی، هتل ها و تعمیرگاه های خودرو می توان کاربرد این پودر پر مصرف را مشاهده کرد.خلاصه مقاله:

پودر نانو کارواش چیست و چه مزایایی دارد؟

پودر نانو شست و شوی ماشین یک فناوری تازه می باشد که به دلیل کیفیت و شست و شوی بهتر و آسان تر مورد توجه کارواش ها قرار گرفته است. باید دقت نمود که با پودر نانو بدون دخالت دست، خودرو ها بسیار سریع تر از حالت معمولی تمیز خواهند شد.

نحوه فعالیت پودر نانو کارواش یا پودر نانو شست و شوی خودرو

پس از پاشیده شدن زمان ذکر شده لازم است تا با مخزن آب تحت فشار پودر نانو کارواش را از بالا به پایین ماشین شست. میزان استفاده آب در این حالت بسیار کم است و تنها برای زدودن کف استفاده می شود. اندازه گیری زمان باقی ماندن پودر و مکمل نانو تاچلس یا پودر نانو کارواش بسیار مهم است زیرا اگر پودر به میزان کافی بر روی سطح خودرو قرار نگیرد منجر می شود تا آلودگی ها حذف نشود. از سمت دیگر چنانچه این مورد به درستی محاسبه گردد، درخشندگی و براق بودن خودرو تا مدت زمان بسیار بر روی بدنه خودرو قابل مشاهده است. حتی لایه محافظتی که در پودر نانو شست و شوی خودرو وجود دارد، می تواند از رنگ بدنه در مقابل اشعه خورشید محافظت نماید.

تفاوت پودر نانو کارواش با سایر روش های سنتی

یکی دیگر از دلایل تفاوت و استفاده از پودر نانو کارواش، این مورد است که در بیشترین آلودگی های ماشین تنها 5 الی 7 دقیقه لازم است تا مواد نانو بر روی سطح خودرو قرار گیرد و پس از آن می توان به راحتی آنها را آبکشی نمود. حال آنکه در روش های سنتی زمان بیشتری برای شست و شوی کف و از بین بردن لکه ها نیاز است. اگر که لکه ها دارای طول عمر بیشتر باشد به مراتب زمان بیشتری نیز صرف می گردد.

آشنایی با مزایای کارواش نانو تاچلس

همانگونه که قبل تر نیز شرح داده شد از پودر نانو کارواش یا پودر نانو شست و شوی خودرو در کارواش هایی که اصلاحا نانو تاچلس نامیده می شوند برای شستن ماشین استفاده می شود. شست و شوی ماشین همواره از دیرباز به صورت شخصی صورت می گرفت اما با توجه به پیشرفت تکنولوژی و پدید آمدن ابزار ها و مواد شوینده خاص، افراد کم کم به استفاده از کارواش ها روی آوردند

کاربرد های مختلف کارواش نانو تاچلس

استفاده از پودر و مکمل نانو که به آن پودر نانو بدون دخالت دست هم گفته می شود، امروزه رواج بسیاری یافته است. این مورد در کشورها خارجی نیز مورد توجه افراد است زیرا که بهترین کیفیت را در کمترین زمان بدست خواهند آورد. البته گفتنی است که پودر نانو کارواش تنها برای شست و شوی ماشین مورد استفاده قرار نمی گیرد بلکه از این پودر نانو تاچلس می توان برای مصارف خانگی نیز استفاده نمود.

دلایل رواج استفاده از پودر و مکمل نانو در خارج از کشور

پودر نانو تاچلس همانگونه که پیش تر اعلام شد جز تکنولوژی های روز دنیا است اما با توجه به مزایای بسیاری که این روش شست و شو دارد، توانسته بسیار سریع جایگاه خود را به دست آورد و مورد توجه مردم باشد. این بین در کشور های خارجی نیز استفاده از پودر نانو کارواش یا پودر نانو شست و شوی خودرو مورد قبول عام می باشد و کمتر شخصی مایل است تا به روش های سنتی ماشین را تمیز نماید.

3 دیدگاه برای “پودر نانو کارواش چیست و چه مزایایی دارد؟

  1. اشتراک‌ها: انژکتور چیست و چگونه کار می کند - تفاوت انژکتور با کاربراتور مجله خبری پیس وان

  2. اشتراک‌ها: همه چیز درباره واکس داشبورد ، کارایی واکس داشبورد ماشین چیست؟ - مجله خبری پیس وان

  3. اشتراک‌ها: کارواش یک شغل مناسب ، برسی انواع کارواش - برسی کسب و کار کارواش مجله خبری پیس وان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *