wiki.pisone

صفر تا صد اجرای سرامیک بدنه خودرو به روایت پیس وان

سرامیک بدنه خودرو

سرامیک بدنه خودرو روشی ست که امروزه مورد توجه قشر وسیعی از افراد و بسیاری از رانندگان حرفه ای که برای انضباط ماشین خود ارزش خاصی قائل اند قرار گرفته است. شاید خیلی از افراد جامعه تا به حال متوجه این موضوع نبوده اند که ظاهر اتومبیل هر شخصی، می تواند تا حد زیادی بیانگر روحیات و خلقیات آن شخص باشد. به عنوان مثال چندان سخت نیست که از ظاهر نامرتب درون و بدنه ی یک خودرو به شلختگی صاحب آن پی ببریم! اخیرا در فضای مجازی ویدئوهای مختلفی منتشر شده اند که در آنها شاهد هستید یک عامل آلوده کننده مثل یک گلوله ی گلی روی کاپوت اتومبیلی پرتاب می شود و در عرض چند ثانیه بی آنکه اثری از خود باقی بگذارد از روی کاپوت پاک می شود. برای بسیاری از بینندگان شاید این اولین باری باشد که اصطلاحات پوشش سرامیکی یا نانو سرامیک بدنه خودرو را می شنوند. برخی دیگر نیز شک می کنند که اصلا آیا این ویدئو واقعی ست یا صحنه سازی ای بیش نمی باشد؟ سرامیک بدنه خودرو منجر به آسیب به اتومبیل من نمی شود؟ چرا بعد از اجرای نانو سرامیک بدنه خودرو، اتومیبل گران قیمت تر به نظر می رسد؟! برای یافتن جواب تمام پرسش های خود درباره ی سرامیک ضد خش خودرو تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

سرامیک خودرو چیست و چه فوایدی دارد؟

ساده ترین راه برای درک مفهوم سرامیک خودرو این است که آن را یک لایه ی دوم پوست برای خودرو، یا لایه ی محافظی بر روی بدنه ی آن در نظر بگیرید. در واقع سرامیک بدنه خودرو لایه ای بسیار نازک تشکیل شده از ذرات نانو است که با چشم قابل دیدن نیستند. از آنجا که این ذرات نانو بسیار ریز هستند، وقتی روی یک سطح مثل بدنه ی خودرو قرار می گیرند، تمام منافذ آن سطح را پر کرده و به اصطلاح “آب گریز” می کنند. از سوی دیگر این ذرات در برابر اشعه ی ماوراء بنفش (UV) خورشید، گرمای شدید، هر گونه خراش و حتی مواد شیمیایی مقاوم اند. پوشش نانو سرامیک بدنه خودرو یک پیوستگی نیمه دائمی را با سطح بدنه خودرو ایجاد می کند. در نتیجه یک لایه ی دوم که به لایه ی “قربانی” نیز معروف است تشکیل می شود که بسیار مقاوم است و با تمیز کردن، شستن یا باران خوردن از بین نمی رود. این پوشش به طور معمول، سالها ماندگاری دارد و به علت خاصیت دفع کنندگی آب و خاک و… تمیز کردن خودرو را آسان تر می سازد.

علت محبوبیت اجرای سرامیک خودرو بین رانندگان چیست؟

اصولا همه ی رانندگان دوست دارند اتومبیل شان به درخشش و زیبایی اولین روزی که آن را خریداری کردند باقی بماند. اما علیرغم تلاش فراوان، در چشم به هم زدنی خراش ها و لکه ها روی بدنه ی خودرو شروع به زیاد شدن می کنند و رنگ بدنه به علت تابش دائمی اشعه ی UV روز به روز کدر تر و کسل کننده تر خواهد شد. این مهم ترین علتی ست که مصرف کنندگان را به اجرای سرامیک بدنه خودرو ترغیب می کند و تاثیر آن روی زیبایی و مقاومت بدنه انکار ناپذیر است.

اعمال پوشش سرامیکی

قدم اول – انتخاب ابزار: در این مرحله، مهم ترین ماده ای که مورد استفاده قرار می گیرد محلول پوشش است. سپس اسفنج روکش دار و اسپری سیلیکا که باعث افزایش اثر پوشش سرامیک بدنه خودرو می شود و در آخر حوله ی میکروفیبر. هنگامیکه تمام ابزار در دسترس قرار گرفت، اپراتور مساحت 60 سانتی متر در 60 سانتی متری ای از سطح را انتخاب می کند تا پوشش سرامیکی را روی آن قرار دهد.
قدم دوم – استفاده از محلول پوشش دهنده: هنگام استفاده از محلول پوشش، باید ابتدا هشت الی ده قطره از آن روی اسفنج روکش دار ریخته شود. سپس وقفه ای کوتاه لازم است تا محلول اسفنج را خیس کند یا اصطلاحا به خورد اسفنج برود. سپس ناحیه ی انتخاب شده به هر دو جهت عمودی و افقی به محلول پوشش سرامیک بدنه خودرو آغشته شود. اپراتور باید دقت کافی داشته باشد تا هیچ نقطه ای را جا نگذارد. توجه داشته باشید این مرحله باید توسط افراد متخصص این زمینه و در مراکز دیتیلینگ انجام شود. چرا که استفاده ی دوز بیشتر این محلول به وسیله ی افراد آماتور برای گرفتن نتیجه ی بهتر، می تواند منجر به آتش سوزی شود.
قدم سوم – ایجاد وقفه: پس از آنکه سطح مورد نظر را به محلول آغشته کردید، باید مدتی صبر کنید تا محلول اثر کند. بسته به نوع محلول ممکن است یک الی پنج دقیقه این فرایند طول بکشد. این زمان انتظار همیشه در دستورالعمل محصول که برای کاربر تدارک دیده شده قید می شود. بنابراین باید دقیقا مطابق آن عمل کرد. چه بسا در صورت ایجاد وقفه بیش از زمان گفته شده در دستورالعمل، کارتان خراب شود.
قدم چهارم – خشک کردن و پولیش زدن: پس از زمان وقفه باید روکش سرامیک بدنه خودرو را با حوله میکروفیبر خود خشک کرده و پولیش بزنید. اگر احساس می کنید حرارت ناحیه ی سرامیک شده بالاست، ابتدا از یک حوله ی خیس و سپس خشک استفاده کنید.
قدم پنجم – استفاده از اسپری: یک ساعت بعد از پولیش، می توانید از اسپری سیلیکا استفاده کنید. این اسپری براقیت بیشتری به پوشش سرامیک بدنه خودرو شما می دهد و همچنین از بدنه ی خودروی شما در برابر لکه های آب محافظت می کند.

خرید سرامیک بدنه سوناکس

مهمترین مزایای سرامیک بدنه خودرو

⦁ خاصیت آب گریزی: این خاصیت دقیقا به این معناست که بدنه ی خودروی شما پس از اجرای سرامیک بدنه خودرو آب را فورا و در کسری از ثانیه دفع می کند. در واقع سطح بدنه در برابر آلاینده های دیگر از قبیل گرد و خاک، گل و… نیز مقاومت خاصی پیدا می کند. می توان گفت تعریف نانو سرامیک بدنه خودرو از دیدگاه عام مردم پوششی آب گریز است که تاثیر زیادی روی زیبایی اتومبیل دارد. اما این تنها خاصیت سرامیک بدنه خودرو نیست.
⦁ دفع کنندگی گل و لای و خاک: پوشش سرامیک بدنه خودرو بسیار موثر تر از هر نوع رنگ روی بدنه ی خودروی شما جهت حفاظت از این سطح عمل می کند. بعد از اعمال سرامیک خودرو گل و خاک روی بدنه ی اتومبیل نمی ماند و حتی در فصول سرد سال برف و یخ به هیچ عنوان روی سطح بدنه نمی چسبد.
⦁ محافظت کنندگی در برابر آسیب های ناشی از اشعه UV، اکسیداسیون و زنگ زدگی: وسایل نقلیه از آنجایی که معمولا در معرض تابش نور خورشید هستند، به تدریج رنگ اولیه ی بدنه خود را از دست می دهند. علت این پدیده تابش اشعه ی ماوراء بنفش خورشید است که سبب اکسیداسیون رنگ خودرو می شود. پوشش سرامیک بدنه خودرو از تحلیل رفتن رنگ بدنه به مرور زمان جلوگیری می کند.
⦁ ماندگاری بالا: سرامیک شش ساله خودرو دارای ساختاری مولکولی می باشد که با بدنه ی خودرو به شکل مستقیم پیوند می یابد. این بدان معناست که توسط ارتعاشات یا هرگونه نیروی خارجی دیگری از بین نمی رود.
⦁ مقاومت در برابر خراش های جزئی: برخی از عرضه کنندگان خدمات سرامیک بدنه خودرو درباره ی جزئیات مقاومت این پوشش در برابر ضربه و خش اغراق می کنند.حتی تا آنجا پیش می روند که این پوشش را ضد ضربه می دانند که کاملا نادرست است. یک پوشش نانو سر امیک خودرو به طور قطع می تواند در برابر خراش های کوچک مقاومت کند. لایه ی قربانی در برابر ضرباتی مثل ساییده شدن دوچرخه به بدنه ی خودرو، پنجه کشیدن حیوانات، خراش های ناشی از شیطنت بچه ها مقاوم است. اما این بدان معنی نیست که توقع داشته باشید هنگام تصادف و یا ساییدگی های شدید بدنه ی خودروی شما هیچگونه آسیبی نبیند.
⦁ کاهش چشمگیر هزینه های شستشو و ترمیم بدنه خودرو: شما می توانید با یکبار هزینه برای سرامیک بدنه خودرو هزینه های جانبی ناشی از شستشو، ترمیم رنگ، پولیش کاری و… را تا حد قابل توجهی کاهش دهید.
⦁ قابلیت اجرا روی شیشه ی خودرو: حتما شما نیز در فصل های سرد سال با این معضل مواجه بوده اید که بخار ایجاد شده روی شیشه میدان دید شما را به شکل خطرناکی کاهش می دهد. سرا میک شیشه خودرو علاوه بر حل این مشکل، از شیشه های خودروی شما را در برابر اشعه UV، خط و خش، گرد و غبار و… محافظت می کند.
⦁ ایجاد ظاهری لوکس و چشم نواز برای خودرو: نیازی به توضیح نیست! سرامیک بدنه خودرو نقشی شبیه یک کرم تقویتی و زیبایی گران قیمت روی پوست را برای بدنه خودرو ایفا می کند.

آب گریز

انواع سرامیک بدنه خودرو

در ابتدا نیاز است شما را در مورد مرکزی که خدمات دیتیلینگ و سرا میک بدنه خودرو را ارائه می دهد آگاه کنیم. بعضی مراکز مدعی اجرای سرامیک بدنه خودرو در کوتاه ترین مدت و با کمترین هزینه هستند. دقت داشته باشید، اگر زمان کافی برای این فرایند گذاشته نشود چه بسا ظاهری نامناسب تر از قبل برای خودروی شما ایجاد کند. درباره ی مواد مورد استفاده در سرامیک بدنه خودرو نیز باید بدانید طیف مختلفی وجود دارد اما انواع pro سرامیک کیفیت بهتری نسبت به سایر سرامیک ها دارند.

شاید به این مقاله هم برای تکمیل اطلاعات خودتان نیاز داشته باشید؟

نتیجه گیری: آیا سرامیک بدنه انتخاب درستی برای خودروی شماست؟

بله، کاملا. برای اکثر خودرو ها انتخاب به جایی ست. به عنوان یک مزیت حاشیه ای می توان گفت اتومبیل مجهز به سرامیک بدنه خو درو هنگام خرید و فروش ارزش بیشتری دارد. اجرای سر امیک بدنه خودرو در کمتر از دو ماه با تعدیل دیگر هزینه های جانبی، هزینه ی خود را جبران می کند. نکته ی حائز اهمیت این است که نباید بعد از اجرای سرامیک بدنه خودرو انتظار یک میدان محافظ ضد گلوله اطراف ماشین تان را داشته باشید! کار قابل توجهی که این پوشش انجام می دهد این است که اتومبیل تان را به خارق العادگی اولین روزیکه آن را خریداری کردید به نظر می رساند. و از آن در برابر آلوده شدن به وسیله آلاینده های مختلف جلوگیری می کند. ما به شما این اطمینان را می دهیم که سرامیک بدنه خودرو در این کار از هرگونه واکس یا محافظ دیگری حرفه ای تر عمل می کند. تاثیر این پوشش روی رینگ ها، قسمت های پلاستیکی و همچنین چراغ های جلوی خودرو نیز فوق العاده است. در جهت راستی آزمایی تاثیرات پوشش سرامیک بدنه خودرو کافی ست یک سرچ ساده در گوگل بفرمایید. ویدئوهایی که خود مردم در این زمینه در اینترنت بارگذاری کرده اند بر تمام ادعاهای این مقاله صحه خواهد گذاشت.

جالب است بدانید انواع مواد سرا میک بدنه خودرو روی سطوح دیگری مثل آلومینیوم، فلز خالص، کروم، فیبر کربن و حتی فلز پرداخت نشده نیز عالی عمل می کنند.
تاکید می کنیم از هرگونه عمل خودسرانه قبل از اجرای سرامیک بدنه خودرو نظیر وکس و… اجتناب کنید. چرا که هرگونه لایه ی اضافی ایجاد شده ما بین سطح و پوشش نانو، پیوند سطح با سرامیک بدنه خودرو را مختل می کند. در این صورت نه تنها نتیجه ای که از سرامیک بدنه خودرو انتظار داشتید را نخواهید گرفت، بلکه هزینه ی صرف شده ی شما برای خرید مواد و ابزارها نیز بی فایده می شود. مراکز دیتیلینگ می توانند در این زمینه مشاوره و خدمات خوبی برای شما ارائه کنند. کیفیت مواد استفاده شده در سرا میک بدنه خودرو و مهارت اپراتوریص که این عمل را انجام می دهد تاثیر به سزایی روی نتیجه ی کار خواهد داشت.

1 دیدگاه برای “صفر تا صد اجرای سرامیک بدنه خودرو به روایت پیس وان

  1. اشتراک‌ها: سرامیک بدنه خودرو و پولیش ها برای براق تر شدن ماشین - پیس وان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *