برسی اجمالی احیاء رنگ و پولیش بدنه خودرو

برسی اجمالی احیاء رنگ و پولیش بدنه خودرو

مفهوم پولیش بدنه خودرو

مواد مصرفی پولیش بدنه خودرو با توجه به نوع رنگ بدنه ی خودرو مشخص می شود. امروزه انواع مختلفی از پولیش بدنه ی خودرو تولید می شود و مواد مصرفی پولیش بدنه در انواع مختلف، متفاوت است. اما باید در نظر داشته باشیم که از اصلی ترین نکات برای خرید، توجه به نوع مواد پولیش بدنه می باشد. سایر نکاتی که در خرید پولیش بدنه به ما کمک می کند. در نظر گرفتن میزان خط و خش ماشین، میزان رنگ پریدگی، نوع رنگ خودرو، میزان اکسیداسیون و غیره می باشد. رنگ های بدنه ی خودرو به دو دسته ی رنگ ساده و روغنی و رنگ متالیک تقسیم می شود. رنگ ساده ی ماشین خود به تنهایی دو لایه است. رنگ متالیک نیز در اکثر ماشین های تولید شده ی امروزی از این رنگ استفاده می نمایند. یک حالت براقیت و آکریلیک دارد. با گذشت زمان این حالت براقی به حالت مات تبدیل می شود.

معرفی انواع پولیش بدنه

به طور کلی در بازار دو نوع پولیش بدنه داریم که به نام های پولیش زبر و پولیش نرم هستند. پولیش ها از مهم ترین موادی هستند که در افزایش طول عمر خودرو و زیبایی ظاهر خودرو تاثیر بسزایی دارند. معمولا صاحبان خودرو ها بیش از این که به پولیش نمودن خودرو بپردازند به شست و شوی آن می پردازند. این در حالی است که پولیش کردن بدنه ی خودرو موجب افزایش ماندگاری و شست و شوی بدنه ی خودرو به تعداد دفعات زیاد موجب آسیب رساندن به بدنه ی آن خواهد شد. البته دو نوع پولیش بدنه وجود دارد که استفاده از یک نوع آن به صورت دائم پیشنهاد می شود. استفاده از نوع دیگر این پولیش ها ممکن است که بدنه ی خودروی شما آسیب برساند. به همین منظور باید در انتخاب پولیش بدنه برای خودرو خود دقت لازم را داشته باشید.

پولیش نرم: این پولیش دارای خاصیت سایندگی کم تری است و می توان از آن در جهت از بین بردن خط و خش های کم عمق و سطحی استفاده نمود. پولیش نرم می تواند فضولات پرندگان، لکه هایی مانند قیر، شیره درختان و غیره را از سطح ماشین پاک کند.این پولیش را می توان با دستگاه و با دست روی خودرو اعمال نمود.
انواع پولیش نرم: پولیش مایع (که به صورت مایع و یا محلول می باشند)، واکس پولیش نرم(به صورت جامد و نیمه جامد(خمیری) در بازار وجود دارند.)

پولیش زبر: این نوع از پولیش دارای قدرت سایندگی بسیار بالایی است و قدرت سایندگی خود به خاطر داشتن دانه های درشت به دست آورده است. به همین جهت به آن پولیش زبر می گویند. با این نوع از پولیش بدنه می توان تمام خط و خش های عمیق روی خودرو را از بین برد. البته تنها خش هایی قابل رفع شدن هستند که به رنگ زیرین نرسیده باشند. توان پولیش های زبر برای از بین بردن اکسیداسیون و خط و خش فوق العاده است. باید بدانید که ممکن است بر اثر استفاده از این نوع پولیش، رنگ براق خودرو شما مات شود. به همین جهت توصیه می شود که بعد از پولیش زبر از پولیش نرم برای جلوگیری از مات شدن رنگ خودرو استفاده نمایید.

انواع پولیش نرم و زبر
پولیش نرم و زبر

چه موقع از پولیش زبر استفاده کنیم

استفاده از پولیش بدنه ی زبر به دفعات زیاد توصیه نمی شود. اما در مواقعی که یک خط یا خش عمیق روی بدنه ی خودرو ایجاد شود ما مجبور هستیم که پولیش بدنه ی زبر را انتخاب نماییم. البته بعضی اوقات ممکن است که خطوط تا حدی عمیق باشند که نیاز به سمباده زنی داشته باشند. در واقع زمان درست استفاده از پولیش بدنه ی زبر زمانی است که ما روی بدنه ی خودرو خود خط و خش هایی نسبتا عمیق داشته باشیم. حد فاصل میان استفاده از پولیش نرم و سمباده زدن، موقع مناسبی برای استفاده از پولیش زبر می باشد.

انواع پولیش بدنه زبر
1. واکس پولیش زبر 2. پولیش مایع زبر
یا به اصطلاح : Heavy Duty Rubbing Compound و Rubbing Compound.

پولیش واکس چگونه عمل می کند

در بازار دو نوع واکس پولیش به نام های واکس پولیش نرم و واکس پولیش زبر وجود دارد، که افراد با توجه به نیاز خود آن ها را خریداری می نمایند. واکس پولیش بدنه از هر نوعی که باعث علاوه بر رفع خط و خدشه باعث درخشش بدنه ی خودرو نیز خواهد شد. استفاده از واکس پولیش بدنه معمولا توسط دست و با استفاده از پد های مخصوص صورت می پذیرد.

معرفی انواع مایع پولیش

همان طور که گفته شد مایع پولیش به دو صورت مایع پولیش نرم و مایع پولیش زبر می باشد. مایع پولیش نرم، برای از بین بردن خدشه های سطحی و کم عمق می باشد. استفاده از مایع پولیش نرم هیچ گونه آسیبی به بدنه ی خودرو وارد نمی کند و تنها موجب براقی و زیبایی آن می شود. مایع پولیش زبر به خاطر داشتن دانه های ساینده، خط و خدشه های عمیق را از بین خواهد و برد. استفاده از مایع پولیش زبر به طور مداوم توصیه نمی گردد زیرا ممکن است که به رنگ بدنه ی خودرو آسیب بزند.

تفاوت مواد پولیش دستی با دستگاهی

ما می توانیم که پولیش بدنه را به دو صورت پولیش واکس با دستگاه و یا پولیش واکس دستی روی بدنه ی خودرو اعمال نماییم. مسلما پولیش با دستگاه راحت تر و یکنواخت تر است. اما استفاده از دستگاه برای اعمال پولیش دارای قاعده و قوانین خود می باشد. معمولا مواد پولیش دستی با دستگاه متفاوت است. همان طور که در بالا نیز به آن اشاره شد دو نوع پولیش داریم که به نام های پولیش نرم و پولیش زبر می باشند. با استفاده از دانش و تجربه به این نتیجه رسیدند که اعمال پولیش بدنه ی نرم با دست و با استفاده از پد ها بهتر است. در حالی که اعمال پولیش بدنه ی زبر بایستی با دستگاه صورت پذیرد. در نتیجه تفاوت مواد پولیش دستی با دستگاهی این است که مواد پولیش دستی بدون دانه های زبر و درشت می باشد و مواد پولیش با دستگاه حاوی دانه های درشت، ساینده و زبر می باشد.

معرفی انواع پد های پولیش

در بالا نیز گفته شد که پولیش نرم با استفاده از پد ها بهتر صورت می گیرد. از این رو پد های متفاوتی نیز تولید شدند. پد ها وظیفه ی پخش پولیش بدنه ی روی سطح خودرو را دارند البته در انواعی از این این پد ها قدرت سایندگی نیز دیده می شود. به طور کلی انواع پد های پولیش به شرح زیر است، در مواردی که در ادامه ذکر می شود پد زبر و نرم دارای قیمت مناسب تری هستند:
پد پولیش نرم: همان طور که از نام این پد ها مشخص است دارای بافتی کوتاه است و با بدنه ی خودرو اصطکاک ایجاد نمی کند. در دستگاه می توان با دور تند از این پد پولیش بدنه استفاده نمود. و هیچ آسیبی به بدنه ی خودرو وارد نمی کند.
پد پولیش زبر: دارای قدرت بالای روان گراوی می باشند و برای پولیش بدنه ی جامد و نیمه جامد به کار برده می شود. مواد پد پولیش زبر از فوم محکم می باشد. نام دیگر این پد ها، پو پولیش چسبی است. دارای بافت بلندی می باشند و با بدنه ی خودرو اصطکاک ایجاد می نمایند. اگر این پد ها را در دستگاه قرار دهیم باید از دور کم یا کند دستگاه استفاده نماییم. تا به بدنه ی خودرو آسیب نرساند.
پد پولیش پوست بره: گران ترین پد پولیش می باشد، ولی بسیار کاربردی است. از ویژگی های بارز این پد می توان به قدرت بالا در سایش، کاهش دما در حین انجام کار، بالا بردن کیفیت پولیش مصرفی و غیره اشاره نمود. از این پد برای دستگاه های پولیش استفاده می نمایند و تاثیر لایه برداری را توسط این پد افزایش می دهند.
باید بدانید که پد پوست بره، زبر ترین پد است، حتی قدرت سایندگی آن از پد پولیش بدنه زبر نیز بیش تر می باشد. استفاده از این پد برای افراد مبتدی توصیه نمی شود. بهتر است که از این پد با دستگاه استفاده شود زیرا به صورت دستی جواب نمی دهد. اندازه پد پوست بره با اندازه ی دستگاه باید هم خوانی داشته باشد

انواع پد پولیش
معرفی انواع پد های پولیش

مزایای پولیش کردن خودرو

هنگامی که صحبت از تعمیر و نگهداری خودرو می شود ، پولیش کردن ماشین یکی از جنبه های مهم آن است. متاسفانه بسیاری از دارندگان خودرو اهمیت پولیش خودرو را درک نمی کنند. پس از پولیش نمودن ماشین ، معمولاً خودرویی زیبا و تمیز به وجود می آید که می تواند باعث یکنواخت شدن قسمت های مختلف در بدنه خودرو شود.
بنابراین ، با پولیش کردن اتومبیل ، خراش و خط ها و ترک های اتومبیل شما پنهان خواهد شد و بدین ترتیب باعث می شود خودروی شما ظاهری جدید پیدا کند. پولیش کردن اتومبیل می تواند به صورت دستی یا با استفاده از دستگاه خاصی انجام شود که برای این منظور ساخته شده است.  استفاده از دستگاه ها در مقیاس حرفه ای پذیرفته می شوند زیرا آنها وقت کمتری مصرف می کنند. از آنجا که بسیاری از افراد از مزایای پولیش اتومبیل غافل هستند ، تصمیم گرفته ایم برخی از مزایا را برجسته کنیم.

رفع نقایص نقاشی به وسیله ی پولیش بدنه

از آنجا که خطا در انسان زیاد است ، ممکن است متوجه شوید که برخی از قسمت های بدنه اتومبیل شما دارای نقایص رنگ هستند. نقص رنگ باعث می شود تا بدنه اتومبیل شما از یکنواختی که مورد نیاز است ، بهره مند نشود.
برخی از نقایص نقاشی که در یک ماشین شایع است شامل علائم چرخش ، پوشش ناهموار ، و لایه برداری از رنگ است. وقتی اتومبیل خود را پولیش می کنید. نقایص رنگ آن پنهان می شود و بدین ترتیب تمام بدنه خودرو صاف و جذاب به نظر می رسد.

با استفاده از پولیش بدنه خراش ها را از بین می روند

هر چقدر هم که مراقب خودرو خود باشید ، باز هم ممکن است که در هر لحظه خودرو شما دچار خراش یا خدشه شود. این امر به این دلیل است که سایر رانندگان و اطرافیان به اندازه ی کافی دقت را ندارند و برای آن ها خراش روی خودرو چندان اهمیتی ندارد.
علاوه بر آن برخی تصادف هایی که ممکن است به صورت غیر عمد و اتفاقی صورت پذیرد. ممکن است روی بدنه ی خودرو ایجاد خدشه کند. حتی در زمان پارک اتومبیل نیز ممکن است شما با برخورد به ماشین های اطراف به بدنه ی خودرو خود آسیب برسانید. . پولیش بدنه ی ماشین به از بین بردن این خراش های بدنه خودرو شما کمک بسزایی می کند .

رفع لکه های نامرئی با استفاده از پولیش بدنه

شما ممکن است متوجه شوید که ما برخی لکه های موجود در سطح ماشین داریم که از بین نمی روند. هر زمان که اتومبیل خود را نقاشی کنید ، بسته به عنصر هنری نقاشان ، ممکن است لکه هایی روی سطح ماشین به وجود آیند. از بین بردن این لکه ها معمولاً مشکل است زیرا ممکن است شما را به اجرای رنگ جدید برای خودرو وادار نماید. و شما مجبور به پرداخت هزینه ای گزاف شوید. با این حال ، با پولیش بدنه ی وسیله نقلیه خود به راحتی می توانید این نقاط را از بین ببرید.

ایجاد یک ماشین براق و درخشان با استفاده از پولیش بدنه

در آخر اینکه ، پولیش نمودن خودرو باعث درخشان شدن و براقیت آن می شود. مردم عاشق خودرو های تمیز و براق هستند و دوست دارند با چنین خودرو هایی رانندگی کنند. در واقع میزان تمیزی و درخشندگی خودرو شما نشان دهنده ی اخلاق و عادت های شما می باشد.
یکی از انتظارات صاحبان خودرو این است که حتی اگر بیش از هشت سال عمر داشته باشد ، باید تمیز ، براق و درخشان باشد. پولیش نمودن ماشین به شما در رسیدن به این هدف کمک می کند. در ضمن تمام این عمور نیاز به تخصص حرفه ای دارد و حتما باید در کارگاه های دیتیلینگ معتبر انجام شود.

خرید پولیش بدنه از پیس وان

علاوه بر انتخاب نوع پولیش بدنه، انتخاب محل خرید این پولیش ها نیز بسیار مهم هستند. این روز ها آن قدر قیمت خودرو افزایش پیدا کرده است که نمی توان بدون آگاهی از پولیش بدنه ی نا مرغوب استفاده نمود و به سطح خودرو آسیب زد. از این رو دقت در خرید پولیش بدنه بسیار مهم می باشد. همیشه فروشگاه های مهم بهترین اجناس را در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. توصیه ی ما به شما فروشگاه پیس وان است که با تجربه ی کاری خود بهترین پولیش ها را به مشتریان خود ارائه می دهد. شما می توانید انواع پولیش های بدنه را اعم از پولیش مایع و جامد یا نرم و زبر از این فروشگاه خریداری نمایید. علاوه بر فروش پولیش بدنه، فروشگاه پیس وان در زمینه ی فروش انواع پد پولیش نیز فعالیت دارد. تمام اجناس موجود در فروشگاه پیس وان اصل و اورجینال بوده و آن ها را با نازل ترین قیمت ارائه می دهند. با یک بار خرید از فروشگاه پیس وان به طور دائم مشتری آن خواهید شد

خرید انواع پولیش و پد حرفه ای

4 دیدگاه برای “برسی اجمالی احیاء رنگ و پولیش بدنه خودرو

  1. مهران رفیع پور گفته:

    مقاله ای جامع و مفید بود ممنون
    فقط نتونستم خرید کنم.
    طریقه خرید این محصولاتی که در مقاله اشاره شد میشه بدونم؟

  2. اشتراک‌ها: دستگاه پولیش و انواع آن - تعریف انواع پولیشر - مجله خبری پیس وان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *