wiki.pisone

معرفی دیتیلینگ خودرو

معرفی دیتیلینگ خودرو

دیتیلینگ خودرو چگونه انجام می شود؟

یکی دیگر از خدمات مخصوص خودروهای لوکس وارداتی، دیتلینگ خودرو است. این اصطلاح در کشورهای مختلف معانی متفاوتی دارد، برخی این اصطلاح را به معنای شست و شوی عادی خودرو می دانند و برخی به تمیز کردن صفر تا صد خودرو، دیتیلینگ می گویند. به هر حال افرادی که این کار را انجام می دهند باید نسبت به استفاده از موادی که برای دیتیلینگ خودرو استفاده می شود آگاهی کامل داشته باشند. در ضمن به علت اینکه در ساخت خودروهای وارداتی از طیف گسترده ای از متریال استفاده می شود، متخصصین حوزه دیتیلینگ خودرو باید نسبت به جنس همه این متریال نیز اطلاعات کافی داشته باشند. به هر حال دیتیلینگ برای زیبایی خودرو به خصوص قسمت بدنه به کار برده می شود و بیشتر در مورد پولیش بدنه خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. در اصطلاح دیتیلینگ خودرو به تمیز کردن فضای داخل و خارج خودرو گفته می شود. هدف از دیتیلینگ در اصطلاح از بین بردن تمام خط و خطوط و لک های روی سرامیک بدنه خودرو است. از طریق دیتیلینگ می توان بدنه خودرو را عین روز اول تازه و نو و تازه کرد. تفاوتی که بین کارواش معمولی و دیتیلینگ وجود دارد در این است که در کارواش معمولی تنها کثیفی معمولی خودرو از بین می رود ولی دیتیلینگ خودرو بسیار فراتر از کارواش معمولی است. در فرآیند دیتیلینگ تمام قسمت های خودرو بررسی و تمیز می شود. در ضمن در دیتیلینگ واکس و پولیش بدنه خودرو نیز انجام می شود. پس دیتیلینگ خودرو فقط به فرآیند تعمیر و صافکاری بدنه خودرو نیست و یک فرآیند کاملا متفاوت است.

دیتیلینگ خودرو چگونه انجام می شود؟
معرفی دیتیلینگ خودرو

تفاوت دیتیلینگ خودرو با شستشوی خودرو در چیست؟

فرآیند کارواش با دیتیلینگ خودرو متفاوت است. در فرآیند کارواش به شستن و نظافت سطحی بدنه خودرو از هر گونه گرد و غبار و لک های سطحی پرداخته می شود. در کارواش در صورتی که تمیزی فضای داخلی خودرو مد نظر باشد می توان با استفاده از جارو برقی های کارواش گرد و غبار روکش های صندلی را برطرف کرد. یا اینکه با جداسازی روکش های صندلی می توان آن را شسته و تمیز کرد. علاوه بر این مدت زمانی که ماشین در کارواش تحت شستشو قرار می گیرد حدود 20 دقیقه است. در صورتی که در فرآیند دیتیلینگ، مراحلی بیش از شستشوی معمولی خودور انجام می شود. بدین صورت که در دیتیلینگ نظافت به صورت عمیق و با یک سری تجهیزات پیشرفته انجام می شود. تجهیزاتی که در دیتیلبینگ خودور به کار برده می شود شامل دستگاه های کارواش نانو بخار، بخارشوی های صنعتی که برای تمیزی کاور و روکش های صندلی به کار برده می شود. از طریق استفاده از این تجهیزات پیشرفته می توان نظافت فضای داخلی خودرو را انجام داد. در ضمن در دیتیلینگ خودرو تمام سطوح با استفاده از دستگاه های بخار کاملا ضد عفونی می شود. در ضمن فرآیند احیا رنگ خودرو و پولیش بدنه خودرو نیز در مرحله دیتیلینگ صورت می گیرد پس نیاز به مدت زمان بیشتری است تا تمام این مراحل صورت بگیرد.

تفاوت دیتیلینگ خودرو با شستشوی

انواع دیتیلینگ خودرو

دیتیلینگ خودرو شامل دو قسمت داخلی و خارجی خودرو است که می توان این گونه توضیح داد:
دیتیلینگ خارجی خودرو به مراحلی از بازسازی رنگ خودرو، احیا رنگ خودرو، پولیش بدنه، و ساختن کاور محافظ بدنه خودرو گفته می شود. سطوح خارجی خودرو شامل چرخ ها، موتور، چراغ، شیشه و دیگر اجزای خودرو است که می توان در طی دیتیلینگ به راحتی آن را تمیز نمود. برای انجام دیتیلینگ خارجی خودرو از انواع مواد شوینده که در محیط های کارواش خودرو وجود دارد، استفاده می شود. از جمله این مواد شوینده می توان به شوینده های نانو تاچلس و شوینده های ضد اسیدی اشاره نمود که هر گونه کثیفی و لک های موجود بر روی سطح ماشین را از بین ببرد. البته شستشوی بدنه خارجی خودور به معنای شستشوی سریع اجزای بیرونی خودرو نیست بلکه به کلیه مراحل بازسازی و احیا رنگ خودرو گفته می شود که طی آن تمام خط و خطوط رو سطح خارجی خودرو از بین می رود. از طریق استفاده از تجهیزات کاملا حرفه ای مانند کارواش نانو بخار می توان موتور ماشین را به صورت کاملا حرفه ای تمیز کرد. پس بهتر است برای دیتیلینگ خارجی خودرو حتما از دستگاه های کاملا پیشرفته استفاده شود.
دیتیلینگ درونی خودرو: در این نوع از دیتیلینگ تمام عملیات صفرشویی و توشویی بخش های مختلف خودرو از جمله صندلی های خودرو، کف، سقف، دریچه های کولر، دستگیره ها و بقیه بخش های داخلی خودرو تمیز می شود. در مرحله نظافت فضای داخلی ماشین تمام اجزای متحرک خودرو به بیرون انتقال داده می شود و بعد از شستشو با شامپو و برطرف نمودن تمام ایرادات، هر گونه لک و یا کثیفی خودرو از بین می رود. تمامی روکش ها و قسمت های چرمی به خوبی شسته می شود و به صورت کامل با واکس پوشیده می شود. در ضمن تمام سطح های پلاستیکی فضای داخلی ماشین با شوینده های مناسب شستشو داده می شوند. هم چنین تمام شیشه های داخلی ماشین پولیش می شود تا یک کار کاملا بی نقص را به مشتری ارائه دهند.

پولیش کردن بدنه خودرو و براق کردن رنگ
احیاء رنگ خودرو
پولیش کردن بدنه خودرو

ضرورت استفاده از افراد متخصص در دیتیلینگ

به دلیل اینکه دیتیلینگ یک کار کاملا حرفه ای و تخصصی است، پس باید برای انجام آن از افراد کاملا مجرب و حرفه ای استفاده نمود. مراکزی که دیتلینگ خودور را انجام می دهند هم در شهر تهران و هم دیگر شهرستان ها دارای نمایندگی های مختلفی هستند. با مراجعه به این نمایندگی ها می توان اتومبیل خود را دیتیلینگ کنید. مراکز دیتیلینگ حرفه ای با ارائه خدمات کامل به صاحبان خودرو در تلاش جلب رضایت آن ها هستند. از جمله فغالیت هایی که در طی دیتیلینگ بر روی خودرو ها انجام می شود می توان به اجرای نانو سرامیک بدنه خودرو، احیای رنگ خودرو و صفر شویی خودرو اشاره کرد. البته دیتلینگ خودرو شامل چندین مرحله است که در طی آن تمام اجزای داخلی و خارجی خودرو تمیز می شود. در دیتلینگ باید به نوع مواد شوینده و هم چنین مواد براق کننده ای که در تمیز کردن خودرو استفاده می شود بسیار دقت کرد. زیرا استفاده از مواد بی کیفیت ممکن است به بدنه و اجزای خارجی و داخلی خودرو آسیب وارد کند. پس در کل دیتلینگ به دو قسمت شستشو و نگهداری تقسیم می شود. در مرحله شستشو مواد شوینده ای که مورد استفاده قرار می گیرد غیر اسیدی هستند تا به بدنه و رنگ خودرو هیچ آسیبی وارد نشود. پس لزوم به کار گیری افراد متخصص کاملا در نتیجه نهایی تاثیرگذار است.

اجرای نانو سرامیک بدنه خودرو، احیای رنگ خودرو و صفر شویی خودرو
پولیش و سرامیک

مراحل مختلف دیتیلینگ خودرو

دیتیلینگ خودرو دارای مراحل مختلفی است که برای نتیجه موثر باید تمام این مراحل با دقت بسیار بالایی انجام شود. برای شروع خودرو را خیس می کنند تا تمام کثیفی های روی بدنه خارجی ماشین نرم شود. در ابتدای شستشو تمام قسمت های کثیف خودرو از جمله چرخ و گلگیرهای آن شسته می شود. در مرحله بعدی تمام لک و خط و خطوط احتمالی روی بدنه اتومبیل از روش پالیش از بین برده می شود. البته این نکته را باید عنوان نمود که پالیش و از بین بردن تمام خط و خطوط روی بدنه خودرو بستگی به عمق و نوع آن نیاز به مراحل کاری مختلفی دارد. پس احتمال اینکه پولیش بدنه از چند ساعت تا چند روز زمان ببرد وجود دارد. حتی نکته بسیار مهمی که در دیتیلینگ نمای خارجی خودرو باید دقت نمود استفاده از پد مناسب برای پولیش بدنه است. در مرحله بدنه خودرو با استفاده از واکس خط گیری می شود و تمام خراش های سطحی خودرو از بین می رود. در مرحله بعدی نیز تمام شیشه ها و لاستیک های خودرو از جمله بدنه خودرو تمیز و شسته می شود. در مرحله بعدی لاستیک و لنت های خودرو احیا می شود. بعد از اینکه بدنه خودرو مرتب و تمیز شد می توان فضای داخلی ماشین را با اسفنج مخصوص تمیز کرد و حتی درزهای بسیار کوچک را نیز با دقت تمیز نمود.

تیونینگ حرفه ای در اصفهان


نگهداری تخصصی خودرو در فرآیند دیتیلینگ

یکی از مراحل اصلی فرآیند دیتیلینگ، نگهداری تخصصی از تمام اجزای داخلی و خارجی خودرو است. این مرحله در فرآیند دیتیلینگ بسیار حائز اهمیت است و باید توسط متخصصین این حوزه انجام شود. در مرحله دیتیلینگ و در قسمت نگهداری تخصصی، در ابتدا بدنه خودرو را پولیش می زنند و بعد از آن پولیش متناسب با موقعیت رنگ و هم چنین وضعیت سالم بودن بدنه خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. بعد از آن با استفاده از واکس های ویژه تمام سطوح خارجی و هم چنین اجزای داخلی خودرو واکس زده می شود. در ضمن در نظر بگیرید واکس استفاده شده در مکان های مختلف گوناگون است. در داخل کابین ماشین نیز با در نظر گرفتن مواد به کار رفته در ساخت ماشین واکس متناسب با آن استفاده می شود. بعد از مرحله واکس تمامی قسمت های ماشین برای مدت زمانی دیتیلینگرها می شود تا اینکه تمام لایه های محافظتی شکل بگیرد. بعد از این مرحله نیز از طریق پوشش نانو سرامیک به ترمیم سرامیک بدنه خودرو پرداخته می شود. پوشش نانو سرامیک توانایی حفاظت از خودرو را در مقابل ضربه های سطحی و دیگر عوامل شیمیایی از جمله آتش، نور آفتاب و یا ذرات اسیدی از جمله مواد معلق در فضا را دارد. علاوه بر این گاهی از یک روکش نانو خفیف برای فضای داخلی خودرو استفاده می شود.


خلاصه این مقاله

دیتیلینگ خودرو چگونه انجام می شود؟

یکی دیگر از خدمات مخصوص خودروهای لوکس وارداتی، دیتلینگ خودرو است. این اصطلاح در کشورهای مختلف معانی متفاوتی دارد، برخی این اصطلاح را به معنای شست و شوی عادی خودرو می دانند و برخی به تمیز کردن صفر تا صد خودرو، دیتیلینگ می گویند ادامه مطلب….

تفاوت دیتیلینگ خودرو با شستشوی خودرو در چیست؟

رآیند کارواش با دیتیلینگ خودرو متفاوت است. در فرآیند کارواش به شستن و نظافت سطحی بدنه خودرو از هر گونه گرد و غبار و لک های سطحی پرداخته می شود. در کارواش در صورتی که تمیزی فضای داخلی خودرو مد نظر باشد می توان با استفاده از ادامه مطلب….

انواع دیتیلینگ خودرو

دیتیلینگ خارجی خودرو به مراحلی از بازسازی رنگ خودرو، احیا رنگ خودرو، پولیش بدنه، و ساختن کاور محافظ بدنه خودرو گفته می شود. سطوح خارجی خودرو شامل چرخ ها، موتور، چراغ، شیشه و دیگر اجزای خودرو است که می توان ادامه مطلب….

ضرورت استفاده از افراد متخصص در دیتیلینگ

به دلیل اینکه دیتیلینگ یک کار کاملا حرفه ای و تخصصی است، پس باید برای انجام آن از افراد کاملا مجرب و حرفه ای استفاده نمود. مراکزی که دیتلینگ خودور را انجام می دهند هم در شهر تهران و هم دیگر شهرستان ها دارای نمایندگی های مختلفی هستند. ادامه مطلب….

3 دیدگاه برای “معرفی دیتیلینگ خودرو

 1. محمد جانمی گفته:

  خیلی جامع و مفید بود
  ممنون
  کاش کمی هم در مورد قیمت های این موارد ماننده سرامیک بدنه،پولیش،کاور و از این قبیل مینوشتید

  • حمیدرضا ترکی گفته:

   سلام
   ممنون بابت این که نظرتون را به اشتراک گذاشتید
   در رابطه با قیمت ها لطفا با شماره زیر تماس بگیرید تا به شما مشاوره بدهد
   جناب آقای رهنما مشاور دیتیلینگ پیس وان 09134239548

 2. اشتراک‌ها: کارواش یک شغل مناسب ، برسی انواع کارواش - برسی کسب و کار کارواش مجله خبری پیس وان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *