راه های کاهش مصرف سوخت خودرو

کاهش سوخت بنزین

مدتی است که افزایش قیمت ها علی الخصوص افزایش قیمت بنزین، سوخت اساسی و مصرفی 80٪ از وسایل نقلیه و خودروهای شخصی و عمومی، در تمام روزنامه ها و کانال ها و شبکه های اجتماعی مورد بحث قرار گرفته است. در اکثر این کانالها و یا شبکه ها هیچ راه حلی برای این مشکل اساسی ارائه نشده است. باید بدانیم که علاوه بر مسئولین، ما نیز باید بدنبال راهی برای کاهش مصرف و صرفه جویی بنزین و منابع مالی خود باشیم.

پیس وان قصد دارد امروز و روزهای آینده برای شما چند روش اساسی برای کاهش مصرف سوخت ارائه دهد. خواهش ما از شما این است که این پست را برای دوستان و آشنایان خود ارسال فرمایید تا سطح آگاهی تمامی افراد در این زمینه ارتقا بیابد.


تنظیم باد لاستیک خودرو

اولین و ابتدایی ترین فعالیتی که در این زمینه میتوانید انجام دهید تنظیم مداوم باد لاستیک های خودرویتان است. تنظیم باد لاستیک ها باعث میشود انرژی ایجاد شده از سوختن بنزین در خودرو بصورت کامل از طریق لاستیک ها به زمین وارد شود. در صورتی که لاستیک باد بیشتری داشته باشد، بدلیل کاهش سطح تماس لاستیک با زمین، انرژی بصورت کامل به زمین وارد نمیشود و اگر باد لاستیک نیز کمتر باشد، به دلیل افزایش سطح تماس لاستیک با زمین، بیشتر انرژی بصورت اصتکاک، از بین خواهد رفت. میزان مناسب و استاندارد فشار باد لاستیک باعث تماس سطحی مناسب از لاستیک با سطح زمین خواهد شد. این عامل حدود 2 تا 4 درصد در کاهش مصرف سوخت اثرگذار است.

تعویض به موقع فیلتر هوای خودرو

فیلتر هوا خودرو یک تصفیه خانه بسیار مهم برای موتور خودرو است که در زمانی که ما خودرو را روشن میکنیم هوای پر آلاینده فضای بیرون خودرو را تصفیه و هوایی بدون اضافات را به موتور خودرو وارد میکند. این هوا در موتور خودرو به همراه بنزین میسوزد و انرژی آزاد میکند. در صورتی که فیلتر خودرو را بصورت مداوم و در زمان مشخص خود عوض نکنیم، روزنه های فیلتر پر شده و هوایی از آن عبور نمیکند. به اصطلاح موتور خفه میشور و سوخت نمیتواند به صورت کامل بسوزد. تعویض فیلتر هوا چیزی حدود 3 درصد از مصرف سوخت کاهش میدهد.

آیا گاز سوز کردن خودرو می تواند به کمک ما بیاید ؟

درست است که گرانی بنزینفشار زیادی بر روی راننده ها وارد آورده است و باعث شده که راننده ها به فکر گاز سوز کردن خودروهای شان بیوفتند ولی بیایید کمی جدی تر بع این موضوع بپردازیم و آن را بررسی کنیم. از آنجا که قیمت گاز نسبت به بنزین بسیار مناسب تر است، این تصمیم تعجب برانگیزی نیست و میتوان آن را یک استراتژی بسیار خوب دانست. ولی بهتر است بدانید، استفاده مداوم از گاز به عنوان سوخت خودرو باعث خرده شدن بدنه داخلی موتور و از بین رفتن و خراب شدن موتور خواهد شد و قدرت گاز هیچوقت قابل مقایسه با قدرتی که بنزین به موتور خودرو میداد، نیست.

استفاده از مکمل سوخت

استفاده از مکمل سوخت برای خودرو علاوه بر کمک به بهتر سوختن بنزین در موتور خودرو، باعث تمیز شدن قطعات داخلی موتور خواهد شد. این مکمل باعث سوختن کامل سوخت میشود و قدرت بیشتری به موتور خودرو میدهد و علاوه بر کاهش مصرف سوخت خودرو در کاهش آلاینده های خارج شده از اگزوز نیز بسیار تاثیرگذار است.

منظور ما از مکمل، مکمل سوخت و همچنین مکمل روغن است. مکمل سوخت که از گذشته بیشتر با آن آشنا هستیم به بهتر سوختن بنزین در موتور خودرو کمک می کند و قدرت بیشتری را در ازای سوختن میزان کمتری بنزین به موتور و محور های خودرو می دهد. علاوه بر این با تمیز کردن مسیر ورود بنزین و محفظه اختراق باعث میشود انرژی کمتری هدر برود. بنا بر این مصرف سوخت خودرو درصدی کاهش پیدا میکند. و اما مکمل های روغن که شاید تا الآن از آنها اطلاعی نداشتید محصولاتی بسیار مفید و کار آمد هستند که توان تحمل دمای بیشتری به روغن موتور خودرو می دهند. این باعث میشود موتور نرم تر حرکت کند و در ترافیک های شدید دمای بالای ایجاد شده در موتور را بهتر دفع کند. مکمل های روغن باعث می شوند عمل احتراق و سوختن سوخت درون موتور بهتر انجام گیرد و همین عامل باعث کاهش مصرف سوخت و کاهش سر و صدا و آلایندگی خودرو می شود.

رانندگی در سرعت استاندارد

آیا میدانید اگر یک مسیر بلند را با سرعت 110 کیلومتر برانید، چراغ بنزینتان حدود 20 دقیقه زود تر از زمانی که با سرعت 90 کیلومتر در ساعت میرانید، روشن میشود ؟ این مطلب خیلی عجیب اما کاملا واقعی است. میزان مصرف سوخت با سرعت استاندارد خودرو در رابطه است. اگر از سرعت استاندارد، آهسته تر و یا سریع تر برانید، مصرف سوخت تان افزایش خواهد داشت. پس چه بهتر است به جای رانندگی با سرعت بالا، با سرعتی استاندارد برانیم تا علاوه بر کاهش در مصرف سوخت، ایمنی را برای خود و خانواده مان به ارمغان بیاوریم.


در ادامه شما را با روش هایی آشنا میکنیم که از 15 تا 20 درصد از مصرف سوختتان بکاهید.  یعتی چیزی برابر 8 تا 12 لیتر  معادل 24,000 تا 36,000 تومان صرفه جویی در مصرف سوخت.

ادامه مقاله به زودی منتشر می شود

کاربرد ضد یخ در فصول مختلف سالخلاصه

چطور مصرف سوخت خودرو را کاهش دهیم

مدتی است که افزایش قیمت ها علی الخصوص افزایش قیمت بنزین، سوخت اساسی و مصرفی 80٪ از وسایل نقلیه و خودروهای شخصی و عمومی، در تمام روزنامه ها و کانال ها و شبکه های اجتماعی مورد بحث قرار گرفته است. در اکثر این کانالها و یا شبکه ها هیچ راه حلی برای این مشکل اساسی ارائه نشده است ….

آیا گار سوز کردن خودرو می تواند به کمک ما بیاید ؟

درست است که گرانی بنزینفشار زیادی بر روی راننده ها وارد آورده است و باعث شده که راننده ها به فکر گاز سوز کردن خودروهای شان بیوفتند ولی بیایید کمی جدی تر بع این موضوع بپردازیم و آن را بررسی کنیم. از آنجا که قیمت گاز نسبت به بنزین بسیار مناسب تر است ….

چه چیز هایی به کاهش مصر یوخت در خودرو کمک می کند

تعویض فیلتر هوا ، استفاده از مکمل ها ، رانندگی بدون عجله و ارام و….

آیا رانندگی در سرعت استاندارد باعث کاهش مصرف می شود؟

آیا میدانید اگر یک مسیر بلند را با سرعت 110 کیلومتر برانید، چراغ بنزینتان حدود 20 دقیقه زود تر از زمانی که با سرعت 90 کیلومتر در ساعت میرانید، روشن میشود ؟ این مطلب خیلی عجیب اما کاملا واقعی است. ….

5 دیدگاه برای “راه های کاهش مصرف سوخت خودرو

  1. اشتراک‌ها: کاربرد ضد یخ در فصول مختلف سال - مجله خبری پیس وان جدید ترین مقالات مواد مصرفی ماشین

  2. اشتراک‌ها: به نظر شما روکش صندلی چرم بهتر است یا پارچه ای - مجله خبری پیس وان

  3. اشتراک‌ها: موتور شوی و اهمیت استفاده از آن برای طول عمر موتور خودرو - مجله خبری پیس وان

  4. اشتراک‌ها: انواع فیلتر خودرو و کاربرد آن . فیلتر هوا فیلترکابین فیلتر روغن - مجله خبری پیس وان

  5. اشتراک‌ها: مکمل سوخت و فواید استفاده از آن مطلبی کوتاه برای کاهش سوخت - مجله خبری پیس وان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *